Zapomněli jste heslo?;
Vaříme dětem

Vaříme dětem

Dítě není malý dospělý. Organizmus dítěte se vyvíjí rychlým tempem, potřebuje mít neustále k dispozici kvalitní stavební látky a přiměřenou energii. Nejsou to pouze menší porce dospělého člověka. Důležitý je počet denních jídel, pravidelná doba jejich podávání, zachování přiměřených časových intervalů mezi jídly a vyváženost v množství a kvalitě. Celodenní stravu je potřebné rozložit do 3 hlavních a 2-3 doplňkových, menších dávek. Děti je třeba učit pravidelnému stravování už od dětství.

Valentýnské palačinky

Číst více
Den Sv. Valentýna může oslavit nějakou dobrotou i ten, kdo svátek zamilovaných běžně neslaví. Banánové palačinky s jahodovou polevou připravte pro své milované nebo jen pro sebe - vždyť láskou k sobě opravdová láska začíná :)

Snídaně, co má styl

Číst více
Uděláte si alespoň občas s prvním jídlem dne radost, prostě jen tak, protože se máte rádi?

Proč bychom si s jídlem nemohli hrát?

Číst více
A můžeme začít experimentovat s naší fantazií třeba hned při přípravě svačiny. Co třeba "obyčejný" chléb se sýrem, šunkou a zeleninou povýšit na luxusní špízky? Tvary jsou samozřejmě na vás:)

Plněný banán - a proč ne?

Číst více
...když ho naplníme ovocem, hustým řeckým jogurtem a posypeme oříšky?

Voňavé zdravé muffinky k snídani i na svačinu

Číst více
Jak se začít těšit na další všední den? Naplánovat si luxusní snídani! 😀. Kdo nestíhá, zabalí si s sebou povinně na svačinu😆. Vláčné, zdravé a zimními vůněmi vonící muffinky budou to pravé.

Zkuste připravit na předvánoční večírek vtipné pohoštění

Číst více
Stačí troška fantazie a z několika surovin vytvoříte vtipné pohoštění pro přátele. A víte co? Zapojte děti! Budete překvapeni, s jak úžasnými nápady přijdou :)

Nebeské čokoládové kuličky

Číst více
Zdravé čokoládové kuličky můžete ukoulet před Vánoci i s těmi nejmenšími dětmi. Určitě se společně pobavíte a hlavně si zamlsáte. Možná ani na Ježíška nepočkají:)

Perníkové sušenky

Číst více
Tyhle perníkové sušenky od Petra a Gabči z Honest Market jsou rychlé a potěší ty z vás, kteří pečou bezlepkově. Uzavřené v nádobě vydrží křehké až do Silvestra:)

Už žádné výčitky z čokolády!

Číst více
Jen se na ni musí chytře :) Poctivá, domácí, nejlepší je pouze ze 2-3 ingrediencí, podle varianty hořká - mléčná.

Tvarohový krém s ovocem na svačinku

Číst více
Děti by měly denně sníst 3-4 porce polotučného mléčného výrobku. Co stále vymýšlet, abyste se neopakovali? Tvarohový krém s ovocem určit budou milovat!

Domácí zmrzlina bez cukru a mléka

Číst více
Zdravá domácí zmrzlina bez mléka a cukru, pouze z 1 základu a v 5 variantách vám může významně zpříjemnit letní den...

Pohankový dezert s kokosovým mlékem a ořechy

Číst více
Pohanka je zdravá, to vědí i malé děti ve Zdravé 5. Jenže jak ji chutně připravit a neopakovat se? Zkuste na sladko s kokosovým mlékem a ořechy - buď jako dezert, svačinku nebo třeba nedělní snídani.....že vám připomíná oblíbenou krupicovou kaši? :)

Vyvážené svačinové krabičky pro školáky

Číst více
I naše děti vlastně "jedou na krabičkách". Pokud mají odpolední kroužky, a nesvačí tak doma, měli bychom jim připravit dvě svačiny - dopolední i odpolední. Uvidíte, že se Vám čas strávený přípravou vrátí v podobě jejich kondice :)

Panáčci se Šmakounem

Číst více
"Máma v kuchyni", lektorka Zdravé 5 Barbora Charvátová, připravila recept na úžasné panáčky ze Šmakouna - upečte si svého golema:)

Zdraví šnečci - který je nejvíc k nakousnutí? :)

Číst více
Když nejedí ovoce a zeleninu dobrovolně, je třeba "tomu" nějak pomoct. A dobrý a jednoduchý nápad bývá vždy úspěšný! Inspirujte se hravou zdravou svačinkou ....

Famózní mrkvový dort

Číst více
Mrkvový dort je velikonoční klasika - zdravý, šťavnatý, voňavý a z těch "mokrých", které se jen rozplývají na jazyku svou sladkokyselou chutí....v chladničce vydrží i 5 dní.

Úžasný raw pařížský dort

Číst více
Už dlouho jsme si nezamlsali...co byste řekli zdravé verzi legendárního dortíku?

Jak dostat na talíř víc zdravých potravin? Začněte u tématických svačin!

Číst více
Prskají, když mají sníst kousek zeleniny a ovoce nebo něco zdravého, co neznají? Zkuste jim to "naservírovat" jinak! A rovnou je zapojte do přípravy, uvidíte, jaké nápady mají vaši malí miláčkové a po zdravých laskominách se jen zapráší :)

Výborná pomazánka z pohanky

Číst více
Obilovina našich prababiček - pohanka - je v moderní kuchyni neprávem opomíjena. Přitom je nabitá vitamíny a minerály! Rutin v ní obsažen chrání cévy, je přirozeně bezlepková, a moc dobrá! Zkuste naši pomazánku :)

Domácí krémový banánový jogurt s chia semínky

Číst více
Chia puding si připravíte večer a ráno máte snídani nebo svačinu.....chia semínka jsou báječným zdrojem energie, jak věděli již staří Aztékové. Navíc jsou zásobárnou vápníku a dalších minerálů - fosforu, železa, hořčíku, draslíku nebo zinku a vitamínů.
(default) 6 queries took 5 ms
NrQueryErrorAffectedNum. rowsTook (ms)
1SELECT "Category"."id" AS "Category__id", "Category"."name" AS "Category__name", "Category"."title" AS "Category__title", "Category"."character" AS "Category__character", "Category"."description" AS "Category__description", "Category"."parent_id" AS "Category__parent_id", "Category"."lft" AS "Category__lft", "Category"."rght" AS "Category__rght", "Category"."url" AS "Category__url", "Category"."view_type" AS "Category__view_type", "Category"."image_path" AS "Category__image_path", "Category"."css_class" AS "Category__css_class", "Category"."image_icon_path" AS "Category__image_icon_path" FROM "public"."categories" AS "Category" WHERE "Category"."id" = 3 LIMIT 1111
2SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" = (3) ORDER BY "Article"."id" DESC12121
3SELECT "Category"."id" AS "Category__id", "Category"."name" AS "Category__name", "Category"."title" AS "Category__title", "Category"."character" AS "Category__character", "Category"."description" AS "Category__description", "Category"."parent_id" AS "Category__parent_id", "Category"."lft" AS "Category__lft", "Category"."rght" AS "Category__rght", "Category"."url" AS "Category__url", "Category"."view_type" AS "Category__view_type", "Category"."image_path" AS "Category__image_path", "Category"."css_class" AS "Category__css_class", "Category"."image_icon_path" AS "Category__image_icon_path" FROM "public"."categories" AS "Category" WHERE 1 = 1 AND "Category"."parent_id" = 3 ORDER BY "Category"."lft" asc330
4SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" IN (3, 23, 24, 25) AND "Article"."public" = 'TRUE' ORDER BY "Article"."created" DESC LIMIT 2020201
5SELECT "ArticleImage"."id" AS "ArticleImage__id", "ArticleImage"."article_id" AS "ArticleImage__article_id", "ArticleImage"."image_filename" AS "ArticleImage__image_filename", "ArticleImage"."image_path_additional" AS "ArticleImage__image_path_additional" FROM "public"."article_images" AS "ArticleImage" WHERE "ArticleImage"."article_id" IN (4326, 4268, 4265, 4261, 4259, 4245, 4244, 4243, 4228, 4218, 4171, 4121, 4115, 4100, 4093, 4091, 4073, 4048, 4036, 4022)881
6SELECT COUNT(*) AS "count" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" IN (3, 23, 24, 25) AND "Article"."public" = 'TRUE'111