Zapomněli jste heslo?;
Škola

Pro školy

Do programu Zdravá 5 se může přihlásit každá základní i mateřská škola nebo organizace pracující s dětmi v České republice. Prostřednictvím žlutého tlačítka Registrace školy se registruje, na email obdrží přihlašovací údaje, kterými se přihlásí, a pohodlně předobjedná celkový počet tříd. Po schválení předobjednávky obdrží na email výzvu k objednávce konkrétních termínů.

Vzdělávací program poskytuje Nadační fond Albert zdarma. Výuka může probíhat každý pracovní den školního roku v prostorách školy. Vyučovací blok pro jednu školní třídu trvá dvě vyučovací hodiny, pro mateřskou školu 60 minut. Program vede lektor Zdravé 5, který zajistí všechny pomůcky i potraviny k výuce potřebné. Více informací naleznete v sekci Výukové programy.

Registrace školy
Programy

Výukové programy

Zdravá 5 nabízí výukové programy pro mateřské a základní školy.
Nabídka programů
Programy

Výukové materiály

Pro další procvičování zdravého stravování nabízíme školám zdarma výukové materiály. Nabídka materiálů

Školy

 
Programem Zdravá 5 prošlo ve školním roce 2015/2016 více než 70 tisíc dětí z 3700 tříd v 754 základních a mateřských školách v celé České republice. Zdravá 5 probíhala nejen v rámci běžné výuky v hodinách Výchovy ke zdraví, ale obohacovala i školní Dny zdraví nebo jiné akce podobného typu zaměřené na zdravý životní styl.
Datum uskutečnění programu se vždy pokoušíme maximálně přizpůsobit potřebám školy, s ohledem na kapacity lektorů v daném regionu. Ve školním roce 2016/2017 nabízíme školám nové výukové programy obohacené o tématiku správného složení jídla a zásad správného nakupování.
Program si může předobjednat každá základní i mateřská škola nebo organizace pracující s dětmi po předchozí registraci. Po vyhodnocení předobjednávky bude škola emailem vyzvána k objednání konkrétních tříd a termínů výuky.

Registrace školy
 

Lektoři

 
Se Zdravou 5 spolupracují desítky lektorů ze všech regionů České republiky. Všichni jsou pro program odborně vyškoleni a neustále se v oblasti zdravého životního stylu vzdělávají. Mají zároveň pedagogické zkušenosti.
Zdravá 5 jim poskytuje možnost stát se součástí unikátního vzdělávacího projektu, flexibilní pracovní dobu i spolupráci na dalších projektech Nadačního fondu Albert.
Pokud máte zájem o spolupráci se Zdravou 5 jako odborný lektor, přiložte svůj životopis i motivační dopis.
Odeslat CV
 
Přehled všech lektorů Zdravé 5 s kontaktními údaji naleznete v sekci Seznam lektorů
 

Příběhy lektorů

Připravili jsme pro vás medailonky lektorů, které budeme průběžně doplňovat o další.

 Pavlína Krysličková, Středočeský kraj

Pavlína Krysličková, Středočeský kraj
Jmenuji se Pavlína a jsem maminkou dvou krásných dětí. Před rokem jsme se přestěhovali z rušného velkoměsta do malé vesnice. Díky naší poctivé práci na zahradě u domu sklízíme v létě obrovské množství zeleniny a ovoce. Přirozeně začínám řešit zdravou stravu svých dětí.  Když člověk vidí a na chuti i vůni pozná rozdíl mezi doma vypěstovaným a v obchodu koupeným rajčetem, musí se zamyslet i nad ostatní zeleninou a další stravou rodiny. Učím naše děti, že sladké není vždy jen bonbón a přicházíme společně na chuť skvělým svačinkám nejen do školky, ale i na rodinné výlety. Proto mě těší, když mohu své životní zkušenosti rozdávat mezi ostatní děti v mateřských i základních školách.

Ilona Výtisková, Praha

Ilona Výtisková, Praha
Když jsem se po ukončení studia na gymnáziu rozhodla pro studium učitelství, obor tělesná výchova – biologie na  Pdf UP Olomouc, věděla jsem, že je to cesta harmonie duše a těla. Na této cestě jsem získala hodně zkušeností, které jsem zúročila po revoluci ve svém studiu Wellnessik v Brně, kde jsem ženy a děti učila aerobik a pořádala semináře na téma  wellness. Po přestěhování do Prahy jsem se ve svém studiu zdravého životního stylu  Energiv zaměřila více na výživu/ 80% a pohyb/20%. Jsem wellness  konzultantkou a osobní trenérkou, nabízím individuální konzultace ohledně výživy a cvičení s velmi znatelnými pozitivními zdravotními dopady na zdraví ( pilates, jogu pro dospělé i děti, břišní tance, nordic walking, cvičení pánevního dna metodu 3x3). Neustále se vzdělávám a každoročně absolvuji semináře na téma zdravý životní styl. Když jsem objevila nabídku lektorování programů Zdravé 5, zajásala jsem. Jako pedagog s dlouholetou praxí na sportovní škole a na střední zdravotnické škole jsem se těšila opět do školy  mezi děti s možností předávat  zábavnou formou poznatky  z oblasti zdravého životního stylu, naučit  děti jak se stravovat a  pohybovat, aby  byly plné  energie a  zdraví. Jako učitelka kvituji projetk Nadačního fondu Albert Zdravá 5, který pomáhá změnit nesprávné stravovací návyky dětí s programy, kde nejen správné stravování, ale i pohyb jsou doporučovány. Pro mne je odměnou, když mě dítě z mateřské školky zatahá za zástěru a poprosí ještě o kousek jablíčka či mrkvičky, když Honzík, který nikdy nechtěl vzít do pusinky zeleninu, sní celý obrázek, který vytvořil z ovoce a zeleniny, a když mi školní děti ukazují svačinky se zeleninkou a ovocem… Zdravá 5 umožňuje předcházet vytváření špatných stravovacích a pohybových návyků dítěte, děkuji jí za to.

Valérie Šámalová, Hl. město Praha

Valérie Šámalová, Hl. město Praha
V naší rodině je jídlo velkou vášní. Od mala mě bavilo vaření a hlavně pečení. Chtěla jsem, aby byla má jídla chutná a zdravá. Proto jsem se začala zajímat o zdravou výživu. Také jsem postupem času zjistila, že jíst bychom měli víceméně všechno, ale s mírou. Pro program Zdravé 5 pracuji také proto, že mám ráda děti. Zdravá 5 mi přijde jako úžasný program, který zajistí to, že se děti dozví o zdravém životním stylu formou her. 

Monika Urbanová, Středočeský kraj

Monika Urbanová, Středočeský kraj
Děti jsou úžasná stvoření. Obohacují a inspirují.  A mnohdy nás navedou na jinou, lepší cestu. O zdravou výživu jsem se začala více zajímat, když jsem čekala naše první děťátko. A uvědomila jsem si, že zdravě jíst není důležité jen pro nastávající a kojící maminky a malé děti, ale pro všechny v každém věku. A je dobré, když správnou cestu ukážeme právě dětem, protože stravovací návyky si odnesou do dospělosti. A jednou ony budou tyto návyky předávat dál, třeba vlastní dětem. Vystudovala jsem ekonomii, pracovala jsem pro výrobní a distribuční firmu, později v cestovním ruchu. Příchodem dětí jsem cítila, že nastal čas jít jiným směrem. Máme sedmiletou dcerku a tříletého chlapečka. Inzerát Nadačního fondu na tuto práci byl jako dobré znamení. V průběhu rodičovské dovolené jsem začala pracovat jako lektorka programu Zdravá Pětka.  A najednou mi to došlo. Práce s dětmi mě naplňuje a obohacuje jako žádná jiná předtím. Dělám jí s radostí a s láskou. Každé dopoledne strávené s dětmi na téma zdravé výživy má smysl a velký význam. Jsem ráda, že tento skvělý a důležitý program existuje, a já jsem jeho součástí.

Třebíčské centrum, Vysočina

Třebíčské centrum, Vysočina
Jmenuji se Zuzana a jsem pyšnou maminkou dvou dětí. Studuji pedagogiku a psychologii a již 20 let se zajímám o zdravý životní styl a zároveň dlouhá léta pracuji s dětmi různého věku. Tyto dvě vášně mi umožnila skloubit dohromady až program Škola Zdravé Pětky, ve které se mohu podělit o své zkušenosti, jak v oblasti gastronomie, tak i v lékařství. Oba obory spolu úzce souvisí, což Zdravá 5 plně potvrzuje. Mým cílem je, aby dnešní děti pochopily, jak důležité je pro nás správné stravování, a hlavně také to, co, vlastně jíme. Zdůrazňovat důležitost potravin, jejich kombinace a hlavně pravidelnost pro správný vývoj a žití...

Pavlína Hušková, Ústecký kraj

Pavlína Hušková, Ústecký kraj
Otázka zdravého životního stylu je pro mě již dlouho na prvním místě. Odmala se aktivně věnuji pohybové aktivitě a i přesto jsem byla jako dítě mírně obézní a trápila se tím. Měla jsem velkou touhu to změnit, což se mi později, právě díky změnou životního stylu a výběrem kvalitních potravin, povedlo. V té době mé neznalosti, bych jako školák velmi uvítala projekt jako je Zdravá 5, který se snaží zábavnou formou ukázat dětem, a často i skrze ně jejich rodičům, jak správně, zdravě a chutně jíst. V rámci studia pedagogické fakulty a 15leté činnosti s dětmi v oblasti volného času, jsem se zajímala o klesající tendenci pohybové aktivity u dětí a jejich špatné stravování. Přivedlo mě to až k Nadaci Albert a úžasnému projektu Zdravá 5. V dnešní konzumní době a velké nabídky nezdravých potravin a nápojů, je tento projekt a vzdělávání dětí v této oblasti více než nutný. Myslím si, že je potřeba je nasměrovat, dát jim správné informace a dát na výběr ... ukázat,  že péče o sebe je jejich velkou investicí do budoucna.

Darie Micherová, Královéhradecký kraj

Darie Micherová, Královéhradecký kraj
Celý život pracuji s dětmi. Po třiceti letech ve školství jsem roli učitelky vyměnila za roli lektorky Z5. Zde využívám své pedagogické zkušenosti a svůj zájem o zdravý životní styl. Jsem přesvědčena, že správná výživa ovlivňuje náš život a je potřebné předávat správné informace dětem do škol. Projekt Z5 toto propojení umožňuje přístupnou, srozumitelnou a hravou formou. Těší mne, že mohu být součástí této aktivity.

Radka Hazuchová, Ústecký kraj

Radka Hazuchová, Ústecký kraj
Terapie jídlem je nejdokonalejší lék, který má jen jediný vedlejší účinek. Zdraví. To si nemůžeme koupit, ale jen zasloužit, svým osobním přístupem ke svému životu.Děti jsou naše budoucnost a co do nich vložíme dnes, to se nám zítra vrátí. Jako učitelka, kuchařka a výživový poradce v jedné osobě, vím o čem mluvím a těší mě, že z pozice lektorky programu Zdravá 5 působím na ty nejmenší. Koníček se mi stal profesí a má práce má smysl. Ať vám chutná život!

Jitka Wachmann, Plzeňský kraj

Jitka Wachmann, Plzeňský kraj
K přemýšlení o tom co vlastně jíme, mě před více než 15 lety přivedl jeden článek v časopisu, pojednávající o chemických přísadách v potravinách. O výživu jsem se začala intenzivně zajímat. Změnila jsem svoje stravovací stereotypy a začala jsem se orientovat směrem ke zdravému stravování. Zdravému vaření jakožto i práci s dětmi se věnuji dlouhodobě a velmi mě baví a naplňuje. Těší mne, že díky Zdravé 5 mám možnost své znalosti a zkušenosti předávat dál. Moje zdravotnické a pedagogické vzdělání to vše dobře doplňuje. Jsem moc vděčná, že jsem součástí tak smysluplného projektu, jakým Zdravá 5 je.

Šárka Holá, Jihočeský kraj

Šárka Holá, Jihočeský kraj
Na střední škole mě velmi zaujaly předměty Nauka o potravinách a Nauka o výživě. Začala jsem se aktivně zajímat o to, co to vlastně zdravá strava je a jak je prospěšná pro mě a i pro mé okolí. Jasně jsem si uvědomila, jak obrovský vliv má správná výživa na lidské zdraví a to ne jen z pohledu fyzické krásy, zdatnosti, ale také jak dokáže zároveň ovlivnit i naši psychiku. Pokračovala jsem tedy ve svém vzdělávání studiem na vysoké škole a to v oboru Výchova ke zdraví, kde jsem si rozšiřovala své vědomosti a díky praxi jsem měla možnost učit o zdravé výživě na základních školách. V tomto období, jsem si uvědomila, jak důležité je aby už i děti v mateřských a na základních školách věděly, co je prospěšné pro jejich zdraví a jak správně se stravovat. Projekt Zdravé pětky mě oslovil natolik, že jsem neváhala se přidat. Naprosto se ztotožňuji s myšlenkou tohoto projektu, kdy je dětem naučnou a zábavnou formou, předáváno mnoho informací, které mohou pozitivně ovlivnit jejich další vývoj.

Ingrid Reková, Pardubický kraj

Ingrid Reková, Pardubický kraj
Po studiích jsem pracovala několik let v nemocnicích a ambulancích naší krásné země. Již tehdy jsem velice brzy pochopila, že chci-li skutečně pomáhat lidem v jejich zdravotních problémech, musím rozšířit svůj pohled na nemoci a léčbu, na lidi-pacienty jako takové a vůbec na celý život, na všechny jeho stránky. Proto od roku 2001 provozuji v Pardubicích „zelenou lékárnu“ a úzce spolupracuji s řadou terapeutů a poradců pro osobní rozvoj a zdravý životní styl.  Vycházím z vlastních dlouholetých zkušeností   ve zdravotnictví, byznysu i školství,  vědeckých poznatků o  zdravém stravování a konzultací s praktikujícími lékaři. Mám zkušenosti jako manažerka, konzultantka i lektorka. Dlouhodobě se aktivně věnuji problematice zdravého stravování. Mou prioritou je, podporovat aktivity, které nás vedou k radostnému a zdravému žití, včetně preventivních opatření. Spolupráce s nadačním fondem Albert, v projektu Zdravá 5 mi umožňuje podílet se na výchově nové generace k zdravému životnímu stylu.

Jitka Dytrychová, Karlovarský kraj

Jitka Dytrychová, Karlovarský kraj
Moje jméno je Jitka a už dlouhou dobu se zajímám o zdravý životní styl. Zároveň jsem měla to štěstí, že jsem dlouhá léta pracovala jako dobrovolník s dětmi. Zdravá pětka mi umožnila obě tyto mé oblíbené oblasti propojit. Lektorování pro Zdravou pětku se mi stalo koníčkem. Mým cílem v tomto projektu je popostrčit děti, aby se nad tím co jedí začali alespoň trošku zamýšlet. :-)

Michaela Koníčková, Zlínský kraj

Michaela Koníčková, Zlínský kraj
Odmalička jsem chtěla být "paní učitelkou". Nebo kuchařkou :-)... Takové obyčejné dětské sny. Řízením osudu jsem ale vystudovala technologickou fakultu a během deseti let profesně vyrostla až do podoby provozního manažera nadnárodní firmy. Ani už nechci vzpomínat, jak tenkrát vypadal můj životní styl. A pak se mi narodil syn a všechno se změnilo. Zpomalila jsem své dosavadní zběsilé tempo a konečně jsem si vzpomněla na obě své dětské vášně - vaření a učení. Na vaření jsem měla během mateřské dovolené doslova luxusní prostor a nakonec jsem našla i čas na studium pedagogické fakulty. Všechno do sebe zapadlo a můj život se od té doby ubírá jiným směrem. A Zdravá 5 ? Organizačně skvěle zvládnutý projekt, společensky obrovsky důležité téma. Hnacím motorem je pro mě přesvědčení, že dělám smysluplnou práci. Navíc se mi díky tomuto projektu podařilo skloubit rodinu, práci i obě své vášně do jednoho uzlíku... co dodat ? Snad jen přání, aby takovýchto projektů přibývalo a Zdravé 5 aby se dařilo stejně jako doposud. Mějte se zdravě !

Zuzana Bursová, Královéhradecký kraj

Zuzana Bursová, Královéhradecký kraj
Jmenuji se Zuzana Bursová a k výživě jsem se dostala po porodu druhé dcery. Měla jsem nadváhu a rozhodla jsem se, že s ní zatočím. Hledala jsem informace,  vzdělávala se a zhubla. Chtěla jsem pomoct i dalším (tenkrát hlavně maminkám po porodu), aby zhubly. Absolvovala jsem kurz "poradce pro výživu" a postupně jsem přidávala další. Dělalo mi hrozně dobře, když jsem mohla někomu pomoci a pak jsem viděla v očích ten výraz radosti, hrdosti a zároveň vděku.  Vhledem k tomu, že jsem měla v té době dvě děti (teď už mám 3), jasnou volbou byla dětská výživa a pak také různé cvičební kurzy, vč. rekvalifikace na fitness instruktora. Nyní je výživa a sport moje práce, ale hlavně můj koníček. Můžu pomáhat lidem, kteří jsou na tom stejně, jako jsem byla před lety já. Ke Zdravé 5 mě přivedly moje děti, které byly z výuky vždy tak nadšené, že jsem se rozhodla kontaktovat Zdravou 5 a spojit naše úsilí...Prostudovala jsem si program a byla jsem nadšená. Vše je velice hezky podané, takže si děti hravou formou osvojí zdravé návyky. A ty starší se naučí jak připravit jednoduché občerstvení nebo jak vybírat potraviny v obchodě. Vím, že mě tato práce (spíš koníček) bude naplňovat a hlavně, mohu pomáhat! To je důvod, proč jsem se rozhodla věnovat výživě...

Barbora Charvátová, Středočeský kraj

Barbora Charvátová, Středočeský kraj
Jmenuji se Barbora a kromě toho, že jsem pyšnou maminkou tříleté Karolínky, jsem především vášnivou kuchařkou. Specializuji se na zdravé vaření pro děti, o kterém také píšu blog a vedu přednášky. Doposud jsem se setkávala spíše s maminkami, takže práce se Zdravou 5 pro mě znamená krásnou příležitost k tomu, kterak svou vášeň sdílet nejen s nimi, ale i s dětmi samotnými. Jejich radost, touha po poznání a bezprostřednost jsou pro mě velkou odměnou za tuto práci.

Jana Neštáková, Moravskoslezský kraj

Jana Neštáková, Moravskoslezský kraj
Už jako malá jsem ráda pomáhala doma v kuchyni a listovala různými kuchařkami. Ačkoli se po studiích stala mým oborem personalistika a vzdělávání dospělých, nadšení pro gastronomii ve mně zůstalo. Absolvovala jsem proto kurz výživového poradce, díky kterému mohu pomoci ostatním najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Svým rodičům děkuji za to, že ve mně probudili lásku k vaření, nenechali mě cpát se sladkostmi a naučili mě o jídle přemýšlet. Nadačnímu fondu Albert děkuji za skvělou příležitost zapojit se do projektu, který dětem přináší radost, ponaučení a mně pocit, že dělám práci, která má smysl...

Jolana Keprtová, Olomoucký kraj

Jolana Keprtová, Olomoucký kraj
„Podpora zdraví a prevence nemocí“ - klíčová témata mé pracovní náplně, která dnes a denně v rámci lektorování, pořádání kurzů, poradenské a konzultační činnosti či zdravotně-výchovných programů uvádím do praxe již 10 let. Setkávám se dětmi v mateřské školce, které odmítají jíst čočku; s maminkami, které nevědí jak uchopit výživu svoji ani svých dětí; s dětmi na prvním stupni, co v domnění, že se stanou hodnotnějšími pijí energetické nápoje; žáky na druhém stupni, kteří odmítají jakoukoliv dobře míněnou radu dospělých, co se stravování týká; obézními lidmi, kteří ztratili sami sebe; seniory, kteří mají pocit, že správně jíst si nemohou dovolit… Chceme-li zvrátit nepříznivý trend ve zhoršování zdravotního stavu populace, je nutné dlouhodobé působení z mnoha stran. Programy Zdravé 5 s sebou nesou velký potenciál v oblasti prevence nadváhy a obezity, poruch příjmu potravy i celkového ozdravění životního stylu. Je mi ctí, že můžu být v týmu…

Andrea Ulrychová, Středočeský kraj

Andrea Ulrychová, Středočeský kraj
Zdravý životní styl a práce s dětmi jsou dvě hodnoty, které podle mne mají v životě smysl. Práce pro ZDRAVOU 5 tyto dvě hodnoty spojuje v jedno. A tak když jsem náhodou objevila tento projekt při listování časopisem Albert, neváhala jsem a přihlásila se na inzerát "hledáme nové lektory". Už je to pár let zpátky a já stále jezdím po školách a školkách a každý den při komunikaci s dětmi vidím, že tato práce opravdu smysl má. A díky tomu slavím úspěchy i doma u své zdravé 5, neboť povídáním o mé výuce motivuji i svých 5 dětí k tomu považovat stravu za dobrý nástroj svého zdraví...

Milena Johnová, Liberecký kraj

Milena Johnová, Liberecký kraj
O zdravou výživu se díky vlastní rodině zajímám již delší dobu. Usilovala jsem o to, aby se tento můj koníček stal částečně i zaměstnáním a proto jsem si během mateřské dovolené rozšířila vysokoškolské vzdělání v oblasti biologie o praktický kurz výživy a sportovní dietologie. Nějakou dobu jsem působila jako výživový poradce a díky této zkušenosti jsem získala i nabídku přidat se do projektu Zdravá 5. Během své praxe výživového poradce jsem se setkala s mnoha obézními dospělými, kteří uvěřili některé ze "zaručeně zázračných diet", což mě jen utvrdilo v tom, že projekt zaměřený na osvětu v oblasti výživy mezi dětmi má velký smysl. Dětem je potřeba neustále zásady vyvážené stravy připomínat a samozřejmě jim jít i příkladem. Je důležité vysvětlovat jim zábavnou formou nejen CO, ale také PROČ. Jedině tak se zdravá strava stane zcela přirozenou součástí jejich života. K tomuto všemu mi právě Zdravá 5 dává prostor. Jsem ráda, že díky ní mohu s dětmi pracovat a předávat jim něco ze svých zkušeností a znalostí.

Radka Drobná, Královéhradecký kraj

Radka Drobná, Královéhradecký kraj
Kolem jídla a stolování se má profese točí téměř třicet let, a to mě také přivedlo k mé práci ve školství, kde jsem vyučovala tuto oblast. A protože to byla práce vyčerpávající, na přemýšlení o vlastním stravování nezbýval čas. Dostavila se únava, přibývání na váze, po fyzické stránce jsem se necítila nejlépe. Z toho důvodu jsem začala sama na sobě aplikovat základy správné výživy, dostudovala jsem chybějící informace, a nyní se naplno mohu věnovat předáváním těchto informací a zkušeností ostatním. U menších dětí se mi dostává úžasné zpětné vazby, když mě vítají mezi dveřmi s pokřikem "paní Výživa", a ukazují mi pozměněné svačinky s kousky ovoce. Starší děti občas polemizují o chutnosti svých oblíbených nápojů a cukrovinek, ale i tam vidím určité pokroky. Program "Zdravá 5" má význam, je však nutné si uvědomit, že základ pochází od rodičů, a tam jsou ve většině případů velké rezervy ohledně správného stravování.

Lucie Zaorálková, Zlínský kraj

Lucie Zaorálková, Zlínský kraj
Práce s dětmi byla mým snem. První zkušenost jsem získala jako au-pair v Londýně. Během mateřské dovolené jsem se rozhodla si svůj sen naplnit, absolvovala jsem rekvalifikační kurz a stala se instruktorkou cvičení, plavání a baby masáží. Tato práce je pro mě radostí a přináší mi stále nové zážitky a zkušenosti.Těší mě, že můžu zúročit své zkušenosti s dětmi a spojit ji se zájmem o zdravý životní styl, jelikož děti mě neustále inspirují a cítím se s nimi dobře díky jejich upřímnosti a spontánnosti. Zdravá 5 je program, kde se děti setkávají se zásadami zdravého životního stylu ve formě her a zábavy. Jsem ráda, že mohu být součástí týmu tohoto úžasného vzdělávacího projektu.

Markéta Špundová, Olomoucký kraj

Markéta Špundová, Olomoucký kraj
Se Zdravou 5 jsem se rozhodla spolupracovat hned z několika důvodů. Hned ze začátku zmíním špatné stravovací návyky dnešní populace. Dle mého názoru přispívá ke špatnému stravování dnešní doba, která ve své podstatě nutí zejména rodiče, měnit zdravou svačinu za kapesné. Jak jsem se od mnoha dětí dozvěděla, ráno vstávají do školy tak, že si nestíhají připravit svačinu a bohužel ani snídani. Proto dostanou nějaký ten peníz, což jim dává volnou ruku ve výběru jejich jídelníčku. Tady ale nastává otázka: „Co udělá dítě ve 2. mnohdy i 1. třídě ZŠ?“ V lepším případě koupí nějaký ten koláč ve školním bufetu a oblíbený (z 90%) přeslazený nápoj. Tato skutečnost je pro mne důkazem potřebnosti programu pro školy, jako právě Zdravá 5 je. Zdravá 5 se nesnaží děti naučit nejíst žádné sladké a nejlépe nakupovat pouze ve zdravé výživě. Právě naopak. Snaží se dětem formou zábavných her vysvětlit, v čem spočívá kouzlo slov "správné stravování". A právě proto jsem se se Zdravou 5 rozhodla spolupracovat. Jako studentka Pedagogické fakulty mám možnost rozšířit si díky tomuto programu své obzory. Např. co dnes děti zaujme, jak s nimi efektivně pracovat, kdy jim dát pauzu, či změnit téma atd. Jelikož studuji 4 dny v týdnu pokládám za nejlepší možnost ten 5. věnovat právě Zdravé 5.

Monika Mitáčková, Jihomoravský kraj

Monika Mitáčková, Jihomoravský kraj
Pracovat s dětmi má pro mě velký smysl. Děti jsou otevřené, čisté a je na nás dospělých, jak se postaráme o jejich růst. Po studiu na filozofické fakultě jsem 5 let učila francouzštinu a cestovala s dětmi po Francii. Jelikož jsem vždy věděla, že výživa je neoddělitelnou součástí našeho života, nechtěla jsem číst jen rozporuplné informace z internetu. Absolvovala jsem tudíž rekvalifikační kurz Poradce pro výživu, abych měla jasno. Mou touhou bylo předávat tyto informace dále dětem. Zdravá pětka je pro mě dokonalým spojením všeho – práce s dětmi zábavnou formou – děti se něčemu naučí, zazpívají si, zasoutěží, vytvoří a u všeho se báječně baví. Velmi mě těší, že mohu být součástí tak úžasného projektu.

(default) 10 queries took 8 ms
NrQueryErrorAffectedNum. rowsTook (ms)
1SELECT "Category"."id" AS "Category__id", "Category"."name" AS "Category__name", "Category"."title" AS "Category__title", "Category"."character" AS "Category__character", "Category"."description" AS "Category__description", "Category"."parent_id" AS "Category__parent_id", "Category"."lft" AS "Category__lft", "Category"."rght" AS "Category__rght", "Category"."url" AS "Category__url", "Category"."view_type" AS "Category__view_type", "Category"."image_path" AS "Category__image_path", "Category"."css_class" AS "Category__css_class", "Category"."image_icon_path" AS "Category__image_icon_path" FROM "public"."categories" AS "Category" WHERE "Category"."id" = 32 LIMIT 1110
2SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" = (32) ORDER BY "Article"."id" DESC331
3SELECT "Category"."id" AS "Category__id", "Category"."name" AS "Category__name", "Category"."title" AS "Category__title", "Category"."character" AS "Category__character", "Category"."description" AS "Category__description", "Category"."parent_id" AS "Category__parent_id", "Category"."lft" AS "Category__lft", "Category"."rght" AS "Category__rght", "Category"."url" AS "Category__url", "Category"."view_type" AS "Category__view_type", "Category"."image_path" AS "Category__image_path", "Category"."css_class" AS "Category__css_class", "Category"."image_icon_path" AS "Category__image_icon_path" FROM "public"."categories" AS "Category" WHERE 1 = 1 AND "Category"."parent_id" = 32 ORDER BY "Category"."lft" asc440
4SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" IN (32, 38, 39, 40, 41) AND "Article"."public" = 'TRUE' ORDER BY "Article"."created" DESC LIMIT 2020201
5SELECT "ArticleImage"."id" AS "ArticleImage__id", "ArticleImage"."article_id" AS "ArticleImage__article_id", "ArticleImage"."image_filename" AS "ArticleImage__image_filename", "ArticleImage"."image_path_additional" AS "ArticleImage__image_path_additional" FROM "public"."article_images" AS "ArticleImage" WHERE "ArticleImage"."article_id" IN (4290, 4289, 4284, 4273, 4266, 4264, 4263, 4262, 4255, 4254, 4199, 4198, 4154, 4037, 3975, 3974, 3832, 3827, 3819, 3645)001
6SELECT COUNT(*) AS "count" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" IN (32, 38, 39, 40, 41) AND "Article"."public" = 'TRUE'111
7SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" = 32 ORDER BY "Article"."created" DESC331
8SELECT "ArticleImage"."id" AS "ArticleImage__id", "ArticleImage"."article_id" AS "ArticleImage__article_id", "ArticleImage"."image_filename" AS "ArticleImage__image_filename", "ArticleImage"."image_path_additional" AS "ArticleImage__image_path_additional" FROM "public"."article_images" AS "ArticleImage" WHERE "ArticleImage"."article_id" IN (3613, 3611, 3612)001
9SELECT "Article"."id" AS "Article__id", "Article"."title" AS "Article__title", "Article"."perex" AS "Article__perex", "Article"."content" AS "Article__content", "Article"."public" AS "Article__public", "Article"."category_id" AS "Article__category_id", "Article"."created" AS "Article__created", "Article"."updated" AS "Article__updated", "Article"."has_game" AS "Article__has_game", "Article"."template" AS "Article__template", "Article"."image_filename" AS "Article__image_filename", "Article"."tmp1" AS "Article__tmp1", "Article"."tmp2" AS "Article__tmp2", "Article"."tmp3" AS "Article__tmp3", "Article"."icon_path" AS "Article__icon_path" FROM "public"."articles" AS "Article" WHERE "Article"."category_id" = 38 ORDER BY "Article"."created" DESC23231
10SELECT "ArticleImage"."id" AS "ArticleImage__id", "ArticleImage"."article_id" AS "ArticleImage__article_id", "ArticleImage"."image_filename" AS "ArticleImage__image_filename", "ArticleImage"."image_path_additional" AS "ArticleImage__image_path_additional" FROM "public"."article_images" AS "ArticleImage" WHERE "ArticleImage"."article_id" IN (4303, 4290, 4289, 4284, 4273, 4266, 4264, 4263, 4262, 4255, 4254, 4199, 4198, 4154, 4037, 3976, 3975, 3974, 3832, 3827, 3819, 3607, 3603)001